Cantore di Castelforte Primitivo di Manduria Donna Maria

Italië | Primitivo di Manduria

Zuid-Italiaanse krachtpatser met zijdezacht karakter

Waar komt deze wijn vandaan?

17,95

Categorie:
Italië
Primitivo di Manduria
Cantore di Castelforte
Krachtig & Vol
Rood
Primitivo
Kurk
18
Bevat sulfieten
2019
14,5%
12 MND BARRIQUE
2026
0.75

Deel je moment!

Deze Primitivo di Manduria Donna Maria wordt gemaakt van 100% Primitivo-druiven: de oerdruif van de regio Puglia, helemaal in de hak van de laars van Italië. Ondanks dat de naam ‘Primitivo’ betekent ‘de eerste die rijp is’, kiest men er bij Cantore di Castelforte voor om voor deze wijn de druiven juist pas laat te oogsten.

Voor deze topper gebruiken ze druiven uit een oude ‘alberello’ wijngaard die in 1968 in het ‘Primitivo di Manduria’-gebied is aangeplant. ‘Alberello’ betekent ‘klein boompje’ en geeft sprekend weer hoe de wijnstok vorm wordt gegeven om op optimale wijze de Primitivo-druiven te beschermen en te laten floreren.

Na het persen van de laat geoogste druiven laat Castelforte de wijn nog enkele maanden rijpen in eikenhouten vaten. Het resultaat: een krachtige rode wijn met het kenmerkende ‘zon-doorstoofde’ karakter van een 100% Primitivo, zachte tannines, vol fruit en een heerlijk vleugje vanille dankzij de 12 maanden rijping in eikenhouten vaten.

Dit is een wijn die prachtig combineert met wildgerechten, gerechten met lam en natuurlijk met lokale pastagerechten. De Primitivo di Manduria ‘Donna Maria’ is een wijn waarmee je zonder twijfel indruk maakt én is tegelijkertijd ook een gouden compromis voor situaties waarin je rekening moet houden met liefhebbers van volle, krachtige rode wijnen én wijnliefhebbers die voorkeur geven aan wijnen met rijpe, zachte tannines.

Op werkdagen voor 15:00
besteld, morgen in huis.
gratis verzending vanaf
€60,- bij betaling met iDeal
kies het bezorgmoment
dat jou het beste uitkomt!
niet tevreden, geld terug.
retourneren is mogelijk.

"*" geeft vereiste velden aan

Naam*